Kupujemy kryptowaluty, czyli jak zacząć zarabiać na wirtualnych pieniądzach

Kupujemy kryptowaluty, czyli jak zacząć zarabiać na wirtualnych pieniądzach

przez admin 15 czerwca, 2021

y od tego, że istnieją kantory wymiany (nie tylko sprawdzisz tam kurs wymiany eur na chf, ale także kryptowalut) lub giełdy papierów wartościowych, które pozwalają uzyskać bitcoiny lub inne kryptowaluty. W kantorze klient kupuje bitcoiny z biura wymiany za wcześniej ustalony kurs wymiany. Przeciwnie na giełdach bitcoinowych, gdzie kupuje bitcoin od ludzi, a ostateczna cena jest określana przez podaż i popyt.

W tym wypadku zatem kantory mają tę zaletę, że klient nie musi być weryfikowany, co dzieje się na giełdach. W różnych krajach pojawiają się różne kantory wymiany kryptowalut i tak jak w zwykłym kantorze dowiadujemy się jaki jest kurs wymiany eur na chf, tak tam przeliczamy bitcoiny na złotówki czy euro.

Jeszcze inną opcją jest zakup bitcoinów za gotówkę. Tzw. bitcoinomaty pojawiają się w centrach handlowych i są używane do tego celu. Innym wariantem są zagraniczne giełdy typu Bitfinex, Bittrex, Kraken lub Binance. Umożliwiają one również rejestrację z zagranicy, ale proces weryfikacji tożsamości jest często niezbędny do ukończenia rejestracji. To z kolei ogranicza dostęp wszystkich użytkowników. Ponadto cała procedura może zostać znacznie rozszerzona, ponieważ niektóre giełdy wykazują duże zainteresowanie nowymi rejestracjami i nie zawsze są w stanie obsłużyć je natychmiast.

Największą wadą bitcoina jest słaby dostęp do niego. Kurs wymiany w specjalnych maszynach jest dość wysoki, a sprzęt potrzebny do samodzielnego kopania swojej kryptowaluty kosztuje zdecydowanie zbyt dużo. Dlatego nie ma wątpliwości, że kryptowaluty będą się jeszcze rozwijały, ale dokładne miejsce ich osadzenia jest wciąż nieznane.

Udostępnij ten post