Mity na temat wydawania pieniędzy

Mity na temat wydawania pieniędzy

przez admin 22 listopada, 2021

Nasze codzienne życie byłoby niemożliwe bez pieniędzy. Od zakupów spożywczych po smakołyki, które kupujesz dziecku w weekendy, musisz używać pieniędzy. Niektórzy ludzie mają błędne wyobrażenie o tym niezbędnym zasobie, co przeszkadza w dobrym zarządzaniu i planowaniu.

Oto kilka mitów na temat pieniędzy, których powinieneś być świadomy, aby poprawić stan swoich finansów:

Płacenie kartą kredytową spowoduje, że moje finanse wymkną się spod kontroli

Chociaż ta idea jest bardzo powszechna wśród ludzi. Karta kredytowa ułatwia nam finansowanie przedmiotów, których potrzebujemy, z korzyścią w postaci możliwości zapłacenia za nie w późniejszym terminie. Ponadto, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, karta pomaga Ci określić, na co wydajesz, ponieważ każdego miesiąca możesz przejrzeć swoje oświadczenie z wyszczególnieniem tego, co kupiłeś.

Lepiej jest wydać moje pieniądze dzisiaj niż je oszczędzać.

Jest to powszechny mit, ponieważ wiele osób wydaje dodatkowe pieniądze, które wpływają zamiast je oszczędzać. Jeśli oszczędzasz teraz, możesz zobaczyć bardzo dobre wyniki finansowe w przyszłości. Oszczędzanie chroni również przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak utrata pracy, choroba czy awaria w domu. Najskuteczniejszym sposobem w przezwyciężaniu mitów i stereotypów na temat pieniędzy jest skorzystanie z pomocy mentora w tej dziedzinie. Dowiedz się więcej na tej stronie.

Nie da się zaplanować zakupów, więc nie zarządzam swoimi pieniędzmi.

Oczywiście, zdarzają się niespodziewane zakupy, takie jak lekarstwa, bo dziecko zachorowało, czy kupno nowych zasłon, bo zwierzak zerwał te w domu. Jednak nie wszystkie wydatki pojawiają się znienacka. Dlatego należy dobrze planować budżet i zarządzać pieniędzmi.

Pieniądze nie mają dla mnie znaczenia, pojawiają się i znikają

Pieniądze są środkiem do lepszej jakości życia. Na przykład, aby Twoje dzieci mogły studiować na dobrym uniwersytecie, wybrać się na wycieczkę, o której zawsze marzyłeś lub zapłacić za studia podyplomowe lub magisterskie. Jeśli nie dbasz o swoje pieniądze, możesz mieć problemy, które uniemożliwią Ci osiągnięcie tych celów. W tym przypadku należy prowadzić rejestr swoich wydatków, aby móc przeanalizować swoje nawyki i zmodyfikować je zgodnie z celami.

Nie wiem ile mam pieniędzy, ani ile wydałem

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy kupują przedmioty bez patrzenia na cenę, to może być tak, że nie jesteś bardzo skupiony na swoich finansach. Aby zacząć zwracać większą uwagę na swoje pieniądze, sprawdź swoje miesięczne wyciągi. Nigdy nie spuszczaj karty z oka, jeśli nią płacisz, zapamiętaj kody zabezpieczające i nie udostępniaj ich nikomu.

Udostępnij ten post